E pabesueshme! Fiku nuk është frut, do habiteni nga mënyra si krijohet

Një term i thjeshtë; fiqtë teknikisht nuk janë fruta-ato janë një lule e përmbysur. Fiqtë nuk kanë lule si mollët apo pjeshkat....

Re të mëdha hiri vullkanik në Itali/ Etna ka nisur aktivitetin shpërthyes, deri tani...

Etna ka nisur sot në mëngjes aktivitetin e saj shpërthyes në kraterin jug-lindor. Nga vullkani vazhdojnë të dalin re të mëdha hiri...

Pamjet që po bëjnë xhiron në rrjetet sociale/ “Luftë” mes gjarpërit dhe njeriut në...

https://youtu.be/4L0K6-RjaTg Kamerat e sigurisë të një stacioni policie në Tajlandë regjistruan betejën...

https://www.facebook.com/ChannelNewsAsia/videos/607731933016083/?t=50 Një Cunam tepër i fuqishëm ka ndodhur në Indonezi duke marrë jetën e 168-të personave dhe qindra...

Katania, pamje spektakolare; Shpërthen vullkani Etna

Vullkani Etna në Siçili u rizgjua mëngjesin e djeshëm, duke lëshuar në qiell shtëllunga hiri dhe llavë. Pamjet janë vërtetë impresionuese. Në to...

Saturni po humbet unazat e gazit me shpejtësi ‘marramendëse’

Shkencëtarët amerikanë të NASA njoftojnë së fundmi se planeti gjigant i gaztë po humbet unazat e tij dhe mund të mbetet ‘i...

NASA me paralajmërim të fortë: E frikshme ajo që do i afrohet Tokës gjatë...

Një asteroid gjigant, më i madh se kulla e orës Big Ben dhe Statuja e Lirisë do t’i afrohet planetit tonë të dielën, njoftoi...

Panik në ‘parajsën e turistëve’, dallga gjigante shkatërron pallatin (VIDEO)

Ishulli i Tenerifes në Spanjë, i njohur gjerësisht si “parajsa e turistëve” është përballur me stuhi dallgësh të mëdha që kanë shkatërruar edhe ballkonet...

Shkencëtarët tregojnë sekretin e madh që fshihet për UFO-t/ Ja çfarë është

Jeta si kjo në Tokë ndoshta është shumë më rrallë dhe më e çmuar sesa mendohej më parë. Arsyeja për këtë janë rezultatet e...

Ndodh për herë të parë/ Bie në rrjetë peshkaqeni gjigand në Durrës, do habiteni...

Peshkatarët durrsakë kanë kapur një peshkaqen 3.85 metra të gjatë me peshë rreth 400 kg.

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...