Kujdes! 274 njerëz në ditë vdesin nga mpiksja e gjakut, zbuloni shenjat dhe shkaktarët,...

Mpiksja e gjakut mund të çojë në një sulm në zemër, goditje në zemër ose vdekje. Në fakt, 274 njerëz vdesin çdo...

5 simptomat që tregojnë se duhet të pini ujë menjëherë

Që qëndrimi i hidratuar është një aspekt i rëndësishëm për mirëqenien psiko-fizike tani dihet. Ajo që është akoma e vështirë për tu...

Vendoseni këtë përzierje nën gjuhë para se të flini dhe s’do të zgjoheni kurrë...

Pavarësisht se sa vjeç janë, njerëzit pothuajse çdo ditë ankohen: “Jam shumë i/e lodhur!” Njerëzit duhet të bëjnë 8...

Si nuk e paskemi ditur/ Zbuloni ndikimet e uthullës së ngrohtë të mollës tek...

Përdorimet e uthullës së mollës si antibiotik datojnë që në vitin 400 Para Erës sonë. Uthullës i janë thurur lavde nga shumë...

Ju enjten gishtat? Zbuloni çfarë tregojnë për shëndetin tuaj dhe kur duhet t’i drejtoheni...

Gishtat enjten për arsye të ndryshme, shumë prej të cilave janë të padëmshme. Nëse nuk ka dhimbje dhe nuk...

Pini çdo mëngjes një kokërr vezë dhe do të befasoheni nga ajo që do...

Ideja e pirjes së vezës mund të mos u pëlqejë shumë njerëzve, por vezët konsiderohen një prej ushqimeve më të plotfuqishme kundër...

Njihuni me kurën e hudhrave! Një mrekulli që shëron këto sëmundje

Kjo kurë ndihmon gjithashtu në mirëfunksionimin e sistemit të tretjes ndërsa mban nën kontroll të plotë nivelin e kolesterolit.

Nga humbja e peshës tek kollitja e pazakonshme/ Nëse keni këto shenja, urgjent tek...

Simptomat e kancerit prekin më tepër meshkujt se sa femrat, por gjetjet e hershme mund të parandalojnë sëmundjen. Shenjat...

Vuani nga tensioni i lartë i gjakut? Tregohuni të kujdesshëm me konsumimin e këtyre...

Përpos kësaj, tensioni i lartë i gjakut shkakton komplikacione të tjera të rënda në lëvizjen e gjymtyrëve. Tensioni i...

Nga problemet me kapsllëkun, sëmundjet e zemrës dhe kancerit, njihuni me pluhurin e bardhë...

Një banjë me klorur magnezi jo vetëm që posedon veti paliative (dhimbje dhe lehtësim të spazmës së muskujve), ajo posedon gjithashtu veti...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...