Fëmija duhet të luajë. Pediatrit duhet të rekomandojne kohë të lirë dhe jo ilaçe

Jo ilaçe, por te luajne. "Kur fëmijët vijnë tek ju për vizitë, udhëzojini ata të luajnë", rekomandon Akademina Amerikane të Pediatrisë (AAP) për bashkëpunëtorët...

Përgatisni këtë pije dhe do të jeni të papërmbajtshëm në s*ks

Të gjithë meshkujt që kanë probleme me ereksionin ose duan të rrisin performancën e tyre seksuale, duhet të dinë se ka disa...

Historia e pabesueshme e çiftit shqiptar, nga koma në zbulimin e kancerit në gjuhë

Dashuria, sakrificat dhe vështirësitë ishin në qëndër të historisë së fundit që mbylli puntatën e sotme të programit “Dua të të bëj...

Raporti i UNDP: Shqiptarët, me jetëgjatët në Europë dhe Azinë Qendrore

Sipas UNDP (Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim) Shqipëria dhe Qipro janë renditur si dy vendet me jetëgjatësinë më të lartë në të...

E pabesueshme. Zbuloni se si ndikon në trupin tonë një vezë në ditë

Studiuesit thonë se tek foshnjat dhe fëmijët të cilët kanë probleme me zhvillimin, një vezë në ditë mund të ndikojë pozitivisht në zhvillimin dhe...

Mjekët i ndaluan në mënyrë kategorike që të kryenin marrëdhënie seksuale, ajo që i...

Historia e Betty Bienias dhe bashkëshortit të saj është një histori e denjë për të shkruar një skenar filmi. E themi këtë...

Sëmundja e Parkinsonit nis tek apendiciti

Sëmundja e Parkinsonit prej kohësh është konsideruar si një sëmundje e trurit, por disa studime kanë vënë në dukje rolin e sistemit të tretjes....

“Zhytja e ndaluar pas ushqimit sepse mund të shkaktojë vdekje”, çfarë duhet të dinë...

Është makthi i shumë prindërve, megjithatë ky fenomen nuk prek vetëm fëmijët: është folur shumë për faktin që pas ngrënies, nuk duhet...

Lindin në javën e 22-të të shtatzënisë, çfarë ndodhi me binjaket që kishin vetëm...

Lindën në javën 22-të të shtatzënisë, më operacion në muajin nëntor të vitit 2018, por për dy binjakë nga Iowa, në SHBA,...

E papritur/ Mjekja e njohur nxjerr mbathjet ‘live’ në emision për arsyen e pabesueshme...

Mimoza Keta, mjekja e njohur gjinekologe, ka qenë e ftuar së fundi në emisionin e Rudina Magjistarit, ku ka folur rreth higjienës...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...