Dubai trajnon policët me scooter fluturues

Policët në Dubai kanë nisur të trajnohen me motoçikleta fluturuese për të luftuar krimin. Policia beson se droni i tipit S3 2019, i projektuar nga...

Keni vetëm 2 ditë kohë! Ja çfarë do ndodhë me WhatsApp pas 12 nëntorit

Që nga 12 nëntori, të gjitha mesazhet në WhatsApp që nuk janë ruajtur do të fshihen përgjithmonë.Njoftimi është për shkak të një marrëveshjeje midis...

Jashtëtokësorët po na vëzhgojnë

Një objekt misterioz në formë cigareje është vërejtur duke kaluar me shpejtësi të madhe përgjatë sistemit tonë diellor vitin e kaluar. Ky objekt mund të...

Miliarderi Bill Gates shfaqet në konferencë me një kavanoz, nuk do ta besoni çfarë...

Miliarderi filantropist dhe themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates u shfaq në një event në Pekin në mënyrë të pazakontë. Ai tregoi përpara të pranishmëve...

Trageti 200 metra i gjatë përplaset me vinçin (Video)

Një zjarr i madh ka shpërthyer në portin e Barcelonës, pasi një vinç u godit nga një traget 200 metra i gjatë. Trageti me pasagjerë...

Rusi, fundoset platforma detare me aeroplanmbajtësen brenda

Katër punonjës u plagosën ndërsa një rezulton i humbur, teksa një nga molet më të mëdha të lëvizshëm të Rusisë u fundos sot, teksa...

Hapësira, Rusia teston motorin bërthamor për revolucionarizim të misioneve të gjata

Shkencetarët rusë njoftuan dje se kanë testuar me sukses komponentin kryesor të motorëve bërthamorë hapësinorë që pritet të revolucionarizojnë misionet e largëta të eksplorimit...

Vjen nga viti 2045. ‘Udhëtari kohor’ publikon VIDEO-n që do ju lërë pa fjalë

  "Udhëtari kohor" befasoi mijëra përdorues të internetit duke regjistruar një video ku ai pretendon se vjen nga viti 2045 për një mision të supozuar...

Mjeti BepiColombo nis navigimin shtatë-vjeçar drejt Mërkurit

Një mjet hapësinor evropiano-japonez ka nisur kësaj jave rrugëtimin delikat thuajse shtatë-vjeçar drejt planetit më të vogël e më të paeksploruar të sistemit diellor,...

Audi pranon gjobën 800mln euro për shkelje me emetimet

Gjigandët gjermanë të prodhimit të makinave AUDI kanë pranuar sot gjobën prej 800 milionë euro për vedijim nga rregullat e emetimeve për disa nga...

ME TE LEXUARAT

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Komandoja që përgjaku ish-Bllokun, truproja personal i Elvana Gjatës

Zbulohet se efektivi i forcave komando i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e mbrëmshëm në zonën e ish-bllokut, ishte njëherazi edhe truproja...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...