“Mbreti i qiellit”, SR-72 aeroplani ushtarak më i shpejtë në botë (Video)

https://youtu.be/CVukFXXyh80?t=10 Në vitin 2013 kompania amerikane Lockheed Martin, kishte njoftuar se është duke zhvilluar pasardhësin e aeroplanit...

NASA bën një zbulim surprizë në asteroidin që po analizon

Sateliti i NASA-s, OSIRIS-Rex, ka gjetur shenja uji në një asteroid misterioz menjëherë pasi zbriti, shkruan “The...

Argjentinë, gjendet pas 1 viti nëndetësja e zhdukur në oqean

Mbetjet e nëndetëses argjentinase që u zhduk rreth një vit më parë pas një shpërthimi në bord, janë lokalizuar dje në oqeanin Atlantik, duke...

Kina ndalon shitjen e iPhone-ve … për një arsye të veçantë

Kompania amerikane prodhuese e mikroçipave Qualcomm tha sot se kishte fituar urdhrin paraprak nga gjykatat kineze për ndalimi e thuaje të gjithë...

Kush ka Iphone nga 6s e lart, këtu do të mësoni trukun e dekadës

Ndoshta për ju është pak e ekzagjeruar, por ne (dhe shumë të tjerëve) na ndryshoi jeta kur zbuluam këtë truk. Gjithçka nisi nga blogerja...

Assange heq dorë nga drejtimi i WikiLeaks

Julian Assange largohet, të paktën për tani, nga pozita e drejtorit të WikiLeaks, sipas shtypit londinez. Vendimi ka ardhur pasi Assange prej muajsh nuk ka...

Suedia zëvendëson kartat e identitetit me mikroçipë nën lëkurë, ja si do bëhet procesi

Suedia po ‘përqafon’ një mënyrë të re, të avancuar’ të identifikimit të personave. Shumë suedezë kanë futur në trupin e tyre mikroçipë në mënyrë...

Nesër dalin në treg iPhone-t e rinj, sa do të kushtojnë?

Për të gjithë entuziastët e Apple dhe produktet e saj, së shpejti do të keni mundësi të njiheni me modelet e reja të iPhone...

Formati i Instagramit do të ndryshojë, zbuloni risitë

Instagram njoftoi se po teston skema të reja të profileve të përdoruesve. Gjatë javëve të ardhshme, mund të shihni tipare të riorganizuara në krye të...

Na futi të dridhurat/ Shkencëtari i NASA-s bën deklaratën e papritur për alienët

Nëse besoni se ekzistojnë alienët, si mendoni se duken? Prej kohësh ata janë cilësuar si një entitet me përmasa të vogla dhe super-inteligjent. Pavarësisht se...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...