Video/ Piloti humb kontrollin, avioni ngulet me “hundë” në pistën e Moskës

https://youtu.be/JYrDpt8rocU Kamerat e sigurisë të vendosura në shtyllat elektrike në Moskë kanë kapur momentin kur një aeroplan...

Google zbulon rastësisht vendndodhjen sekrete të sistemeve raketore SHBA

Kompania amerikane “Google” ka zbuluar në hartat e saj vendin ku ndodhet sistemet raketore “Patriot” në Tajvan, çka ka shkaktuar alarm dhe...

WhatsApp sjell funksionin më të ri të sigurisë, por vetëm për këtë markë celulari

WhatsApp në iOS, së shpejti, do të mbrohet me siguri biometrike. Në varësi të modelit të iPhone, përdoruesit do të kenë opsionin...

“Mbreti i qiellit”, SR-72 aeroplani ushtarak më i shpejtë në botë (Video)

https://youtu.be/CVukFXXyh80?t=10 Në vitin 2013 kompania amerikane Lockheed Martin, kishte njoftuar se është duke zhvilluar pasardhësin e aeroplanit...

Rrëzohet bombarduesi hipersonik në Rusi, 3 raportohen të vrarë

Të paktën tre anëtarë ekuipazhi u vranë dhe një u plagos dje kur një avion bombardues urrëzua në verilindje të Rusisë, njoftoi...

Zvicër, Evropa ndërton përshpejtuesin e ri bërthamor 100 km të gjatë

Agjencia evropiane e kërkimit bërthamor CERN ka prezantuar planet e ndërtimit të një tjetër tuneli më të gjatë të përshpejtimit të pjesëzave...

WhatsApp ka një lajm shumë të mirë për ju, zbulojeni tani!

WhatsApp do të prezantojë një opsion të ri në përditësimin më të fundin, që do të përmirësojë në mënyrë domethënëse sigurinë e...

Boeing prezanton konceptin e avionit ultra-të hollë që redukton djegien me 60%

Grupi amerikan i aviacionit Boeing ka prezantuar version e konceptit për një avion super të hollë që redukton ndjeshëm konsumin e karburantit...

Chang’e-4: Sondat e Kinës në hënë fotografojnë njëra-tjetrën

Mjeti kinez i uljes në hënë dhe ai i lëvizjes në sipërfaqe dërguan sot fotot e radhës në tokë. Studiuesit thonë se aparatet...

Hakerat kërcënojnë me publikim të dokumenteve të sulmeve të 11 shtatorit në SHBA

Një grup hakerash kibernetikë i quajtur Dark Overlord po kërcënon së fundmi me publikim të mijëra dokumenteve sekrete, për të cilat thotë...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...