Ushtria amerikane prezanton skeletin fuqizues të super-ushtarit

Në garë me superfuqitë e tjera për teknologjinë robotike dhe të supermjeteve dhe super-ushtarqëve, SHBA ka prezantuar kontratën prej 6.9 milionë dollarësh Qendrës për...

Suedia zëvendëson kartat e identitetit me mikroçipë nën lëkurë, ja si do bëhet procesi

Suedia po ‘përqafon’ një mënyrë të re, të avancuar’ të identifikimit të personave. Shumë suedezë kanë futur në trupin e tyre mikroçipë në mënyrë...

Formati i Instagramit do të ndryshojë, zbuloni risitë

Instagram njoftoi se po teston skema të reja të profileve të përdoruesve. Gjatë javëve të ardhshme, mund të shihni tipare të riorganizuara në krye të...

Kina nis ndërtimin e kolonisë nënujore të robotëve

President kinez Xi Jinping ka deklaruar se Kina do të krijojë kolonin e aprë nënujore në botë të inteligjencës artificiale, në fund të Detit...

NASA bën paralajmërimin, zbulon se çfarë do të ndodhë ditën e sotme

Ditën e sotme (e hënë, 26 nëntor) një ngjarje e madhe pritet të ndodhë. Anija kozmike InSight do të shkëputet nga Toka për të...

Droni në Torino shënon rekord Guinness, ngre në ajër 101 kg

Hyn në rekordet Guinnes superdroni i krijuar nga grupi torinez Forvola. Droni ka arritur të ngrejë në ajër 101 kg në një lartësi më shumë...

Kush ka Iphone nga 6s e lart, këtu do të mësoni trukun e dekadës

Ndoshta për ju është pak e ekzagjeruar, por ne (dhe shumë të tjerëve) na ndryshoi jeta kur zbuluam këtë truk. Gjithçka nisi nga blogerja...

Siemens kontratë për trenat nëntokësorë të Londrës

Kompania gjermane Siemens njoftoi sot se ka nënshkruar një kontratë me vlerë 1,5 miliardë euro për furniziimn me trena tw rrjetit nëntokësor hekurudhor të...

NASA nis ndërtimin e pasardhësit supersonik të Concorde

NASA në bashkëpunim me Lockheed Martin kanë nisur ndërtimin e avioni të gjeneratës së ardhme të udhëtimit supersonik për pasagjerë. Modeli X-59 do të...

Argjentinë, gjendet pas 1 viti nëndetësja e zhdukur në oqean

Mbetjet e nëndetëses argjentinase që u zhduk rreth një vit më parë pas një shpërthimi në bord, janë lokalizuar dje në oqeanin Atlantik, duke...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...