Gjermania investon tre miliardë euro në inteligjencën artificiale

Gjermania njoftoi se do të investojë tre miliardë euro deri në vitin 2025 për zhvillimin e aplikimeve të Inteligjencës Artificiale, ku kërkon të kthehet...

Shqiptari bën shpikje mbresëlënëse në panairin e Gjermanisë

Në panairin e tij themelues, Universiteti Teknik (TU) i Darmstadtit u prezantua si një farkëtar idesh mbresëlënëse. Më shumë se 1000 vizitorë u informuan...

Dubai trajnon policët me scooter fluturues

Policët në Dubai kanë nisur të trajnohen me motoçikleta fluturuese për të luftuar krimin. Policia beson se droni i tipit S3 2019, i projektuar nga...

Keni vetëm 2 ditë kohë! Ja çfarë do ndodhë me WhatsApp pas 12 nëntorit

Që nga 12 nëntori, të gjitha mesazhet në WhatsApp që nuk janë ruajtur do të fshihen përgjithmonë.Njoftimi është për shkak të një marrëveshjeje midis...

Jashtëtokësorët po na vëzhgojnë

Një objekt misterioz në formë cigareje është vërejtur duke kaluar me shpejtësi të madhe përgjatë sistemit tonë diellor vitin e kaluar. Ky objekt mund të...

Miliarderi Bill Gates shfaqet në konferencë me një kavanoz, nuk do ta besoni çfarë...

Miliarderi filantropist dhe themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates u shfaq në një event në Pekin në mënyrë të pazakontë. Ai tregoi përpara të pranishmëve...

Trageti 200 metra i gjatë përplaset me vinçin (Video)

Një zjarr i madh ka shpërthyer në portin e Barcelonës, pasi një vinç u godit nga një traget 200 metra i gjatë. Trageti me pasagjerë...

Rusi, fundoset platforma detare me aeroplanmbajtësen brenda

Katër punonjës u plagosën ndërsa një rezulton i humbur, teksa një nga molet më të mëdha të lëvizshëm të Rusisë u fundos sot, teksa...

Hapësira, Rusia teston motorin bërthamor për revolucionarizim të misioneve të gjata

Shkencetarët rusë njoftuan dje se kanë testuar me sukses komponentin kryesor të motorëve bërthamorë hapësinorë që pritet të revolucionarizojnë misionet e largëta të eksplorimit...

Vjen nga viti 2045. ‘Udhëtari kohor’ publikon VIDEO-n që do ju lërë pa fjalë

  "Udhëtari kohor" befasoi mijëra përdorues të internetit duke regjistruar një video ku ai pretendon se vjen nga viti 2045 për një mision të supozuar...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...