VIDEO/ Panik në bord, rrëzohet avioni me 127 pasagjerë

Një avion me 127 vetë në bord rrëshqiti dhe ra në anë, teksa zbriste ne pisten e aeroportit në Bolivi. BBC raporton se avioni Peruvian...

Ky është fisi me tatuazhe që jeton tërësisht i ndarë nga shoqëria moderne

Jeta brenda një fisi primitiv që jeton i ndarë tërësisht nga shoqëria civile është përcjellë me anë të një serie fotosh nga Indonezia. Fiset e...

Pagesat e prapambetura; Franca sekuestron avionin me pasagjerë të Ryanair

Një nga avionët e kompania më e madhe ajrore evropiane e cmimeve ekonomike Ryanair është bllokuar sot nga autoritetet franceze me të gjithë 149...

“Banorët presin t’i vizitoni për t’ju gatuar”, njihuni me ishullin e ndaluar

E besoni apo jo, ka ende vende ku njerëzit nuk dinë asgjë për teknologjinë, ose çfarë ndodh jashtë. Ndonëse kjo tingëllon si diçka e pamundur,...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...