Dorrezohet Meta, dekreton Lleshajn Ministër të Brendshëm

Presidenti Ilir Meta e ka dekretuar Sandër Lleshajn si ministër të Brendshëm. Kështu pohuan burime nga Presidenca për “BalkanWeb”. Sot ishte afati i fundit dhe...

Paralajmërimi i ministres Gjonaj: Askush s’do t’i fshihet drejtësisë, do ngremë SPAK dhe Byronë...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ishte pjesë e konferencës, me ftesë të Përfaqësueses Speciale të Kryesisë italiane të radhës së OSBE-së për luftën kundër...

“Në Tiranë ka rënë zia”, Ngjela zbulon faktet e rënda mbi arratisjen e Gruevskit:...

Pas arratisjes së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski për në Budapest, ku është në pritje të azilit politik, vjen një reagim nga avokati Spartak Ngjela. Përmes...

Presidenti Meta jep sinjalin e parë për Sandër Lleshin

Presidenti Ilir Meta dekreton nxjerrjen në lirim të oficerit me gradë madhore, Gjeneral Brigade Sandër Lleshaj.Lleshaj është propozuar nga kryeministri Edi Rama si ministër...

PS-së i del sekreti: Dy deputet do të dorëzojnë mandatet së shpejti, kandidatë për...

Ndonëse nuk janë konfirmuar ende kandidatët zyrtarë që do të garojnë për kryetarët e ardhshëm të bashkive, ‘motorët’ e fushatës janë ndezur tashmë prej...

Kushtetuesja përplaset me Presidencën për KLSH, ripropozon Tushën në KED, Meta shkresë Kuvendit se...

Gjykata Kushtetuese duket se ka rrëzuar planet e Presidentit Ilir Meta për të emëruar Vitore Tushën në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit....

Mbyllen diskutimet mes Shqipërisë dhe BE për procesin “screening” për Kapitullin 24, në fokus...

Shqipëria dhe Bashkimi Europian kanë mbyllur diskutimet sa i takon procesit “screening” për Kapitullin 24. Për këtë çështje, zv.ministrja e Brendshme Romina Kuko u...

Taulant Muka zbulon arsyet e forta që e çuan drejt dorëheqjes

Muka u emërua me shumë bujë mediatike vetëm dy javë më parë, por sot mesa duket ka vendosur të lërë gjithçka. Taulant Muka i është...

E papritur/ U emërua pak ditë më parë, jep dorëheqjen zv. Ministri i Arsimit...

Jep dorëheqjen zv.ministri i Arsimit Taulant Muka. Muka u emërua me shumë bujë mediatike vetëm dy javë më parë por sot mesa duket ka vendosur...

“Je jashtë”, Bashkim Fino përplaset me Gramoz Ruçin (Debati)

Deputeti i PS,Bashkim Fino është përplasur me Kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi. Fino ka kërkuar fjalën, ndërsa Ruçi refuzoi t'ja jepte pasi kishte mbaruar...

ME TE LEXUARAT

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Komandoja që përgjaku ish-Bllokun, truproja personal i Elvana Gjatës

Zbulohet se efektivi i forcave komando i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e mbrëmshëm në zonën e ish-bllokut, ishte njëherazi edhe truproja...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...