Politikanët i shpëtojnë ndëshkimit për fshehjen e pasurisë, 14 kallëzime nga ILDKP gjatë 2018,...

Politikanët shqiptarë duket se janë imunë ndaj ndëshkimit për veprën penale të fshehjes së pasurisë. Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit...

“Ngrin” dhënia e mandateve, KQZ hedh poshtë të gjitha dorëheqjet e kandidatëve të PD-LSI,...

Dhënia e mandateve për kandidatët pasardhës në listat e PD dhe LSI duket se po has shumë vështirësi. Ndryshe nga sa ndodhi...

Në kundërshtim me ligjin 7 objekte shumëkatëshe, IKMT dërgon në prokurori kryetarin e Bashkisë...

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka kallëzuar në prokurori kryebashkiakun e Kavajës, Isa Sakja dhe dy zyrtarët e IMT, Dritan Kazazi...

Prokurori Staka paraqitet në mbledhjen e KLP, por nxirret jashtë, ja kush vendosi dhe...

Po mbahet mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, që mori në diskutim pranimin e anëtarit të ri të KLP, z. Staka...

Pas pezullimit të Mynyr Konit, ministrja Shahini cakton rektorin e përkohshëm

Pas pezullimit të Mynyr Konit nga posti i rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka emëruar Bernard Dostin...

Skandali, ja si po bllokohet zbardhja e lidhjeve të politikanëve me ish-Sigurimin, subjektet e...

Zbulimi i spiunëve në radhët e politikës shqiptare duket se po has në pengesa të mëdha. Përveç faktit se ligji nuk është...

Nis verifikimi për kandidatët e SPAK, ja prokurorët më të favorizuar, kush ka hetuar...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të nisë nesër nga puna me verifikimin e kandidatëve prokurorë për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion. Të...

Zgjedhjet vendore/ Konstituohen KZAZ në 10 qarqe të vendit, mësohet se kush do i...

Janë konstituar KZAZ-të në 10 qarqe të vendit, ndërkohë që nesër do të vijojë plotësimi i tyre edhe në Tiranë dhe në...

Krimet e Rënda sekuestrojnë pasurinë 40 milionë euro të ish-deputetit të PS

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sekuestruar 40 milionë euro pasuri të ish-deputetit socialist të Lezhës, Arben Ndoka.Një sipërfaqe prej 300 mijë...

Meta-Kryemadhi në luftë me ndërkombëtarët, Brukseli i vendos vijën e kuqe LSI, e përjashton...

Bashkimi Europian duket se i ka vënë vijën e kuqe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Vala e sulmeve që Monika Kryemadhi ka nisur...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...