Foto Lajm/Shoqeria Civile fletrrufe Avokates se Popullit

Sot ne mengjes zyra e Avokatit te Popullit eshte bere objekt i kritikave te shoqerise civile. Kjo nuk eshte hera e pare qe AP...

INTERVISTA/ Rama i prerë për bastet: Një mortje që janë kudo. Ja ku do...

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të flasë sot për të gjitha. Nga studioja e emisionit “Dritare me Rudinën”, në News24 shefi i ekzekutivit i...

PE miraton deklaratën e Stabilizim Asociimit. Balla: Keqardhje për teatrin e opozitës

Parlamentit Europian miraton Deklaratën Përfundimtare të Komitetit të Stabilizim-Asocijimit BE-Shqipëri. Lajmi është njoftuar nga deputeti socialist Taulant Balla i pranishëm sot në mbledhjen e...

Përplasje ne Bruksel. Pollo kërkon fjalën kur flet Balla, opozita braktis mbledhjen e PE-së

Debati mes politikës shqiptare ka kaluar kufirin shqiptar dhe kësaj here është zhvendosur në Bruksel. Genc Pollo dhe Taulant Balla kanë  ngritur tonet edhe...

“Ma kanë nxirë fytyrën”, Rama shkarkon 11 drejtues të degëve të PS

Kryesia e Partisë Socialiste ka shkarkuar 11 drejtues të PS në rrethe.Arsyet e shkarkimit ishin  neglizhenca, mungesë organizimit, mospërmbushje detyrash e objektivash dhe shthurje...

Shkodra në syrin e ciklonit, reagon Rama: Policia foli me vepra, opozita politikë me...

Shkodra, metropoli i veriut është vendosur prej ditësh në syrin e ciklonit duke sjellë reagime të shumta si nga politia, ashtu edhe nga mediat...

Perandoria nepotike e ish-ministrit të Jashtëm, miliona euro para publike për njerëzit e afërt...

Për 5 vite me radhë në krye të ministrisë së jashtme, Ditmir Bushati, ndërtoi një rrjet të paprecedentë nepotizmi, përmes të cilit...

Zbardhet kandidatura e parë e Metës për drejtimin e KLSH, projekton Bajram Muçajn si...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka piketuar kandidaturën e parë për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit. Të premten presidenti hapi garën për...

Protestuesit e ndjekin nga mbrapa, Rama i ashpër nga spitali i Traumës, tregon vijën...

Kryeministri Edi Rama vizitoi spitalin e Traumës në Tiranë, për të parë gjendjen e efektivëve të plagosur. Mësohet se  Rama dënoi aktin ndaj efektives së...

“Në udhëtim me avion privat me trafikantin”, Shkëlzen Berisha sulmon keq Ballën

Partia Demokratike ka akuzuar deputetin Taulant Balla se së fundmi se ka udhëtuar me avion privat disa herë me një të ish-dënuar për trafik...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...