Ngritja e KLGJ dhe KLP, ja emrat e parë që do marrin në dorë...

Zbardhen gjashtë emrat e parë që pritet të jenë anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Në datat 11...

A e kalon ‘sitën’ e vettingut Altin Binaj? KPK merr vendimin për drejtuesin e...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Apelit Vlorë, Altin Binaj. Seanca dëgjimore në Komisionin e...

Pas kthimit urgjent nga Vjena, Basha mbledh menjëherë Kryesinë e PD

Kreu i Partisë Demokratike ka mbledhur kryesinë e kësaj force politike në selinë blu.Në mbledhjen që ka nisur pak minuta më parë pritet të...

Aleksandër Çipa flet hapur: Ja pse Meta është jashtë kornizës presidenciale

Aleksandër Çipa u shpreh  se Presidenti Ilir Meta “po mban një qëndrim që po e politizon pozicionin e tij”. “Presidenti duhet të jetë...

Gjermania ultimatum Shqipërisë: Gjatë këtij 3-mujori të ngrihet SPAK, duam luftë pa kompromis ndaj...

Gjermania i dha dje një mesazh shumë të qartë Shqipërisë: Të luftohet pa kompromis krimi e korrupsioni. Deputeti i Bundestagut gjerman, Andreas...

Murrizi nuk i ndahet Bashës, hedh akuzat e rënda: Ëndrrën ta mbarsën qentë që...

Ish-deputeti i PD, Myslim Murrizi nuk ndalet së sulmuari kryedemokratin Lulzim Basha, i cili e shkarkoi pasi ky i fundit nuk pranoi...

Tahiri rrethohet nga simpatizantë dhe adhurues, emocionohet gruaja i puth dorën Tahirit: Je mbreti...

Ish-ministri i Brendshëm ka dalë sot para mediave ku jo pa emocione ka kërkuar që prokuroria të dalë sa më shpejt në konkluzione pasi...

Zbulohet rezoluta për ILDKP, Ganaj akses në TIMS për të kontrolluar lëvizjet e pushtetarëve,...

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive do të shtojë kontrollet ndaj pushtetarëve shqiptarë. Për herë të parë ky institucion pritet të...

Kuvendi zgjedh 4 anëtarë të Këshillit Mbikëqyrës të Reformës në Drejtësi

Kuvendi ka zgjedhur këtë të enjte vetëm me votat e maxhorëncës katër nga pesë anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës të Reformës në Drejtësi. Komisioni i Ligjeve...

Opozita gati të dështojë reformën zgjedhore, vë kusht rrëzimin e qeverisë, Kuvendi lë jashtë...

Reforma zgjedhore rrezikon të dështojë sërish. Ndonëse puna nis gati një vit para, ditët e fundit po rriten shanset që në zgjedhjet...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...