Merret vendimi për Saimir Tahirin tek Krimet e Rënda

Është shtyrë seanca paraprake te Krimet e Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbërriti pak më...

Ngushtohet “laku”/ Zbulohet kërkesa në Gjykatë nga familjarët e viktimave të “Gërdecit”: Të hapen...

Familjarët e viktimave të Gërdecit kanë depozituar në Gjykatën e Tiranës një kërkesës, mbi bazën e së cilës kërkojnë rihapjen e hetimeve...

Përshpejtohen procedurat e SPAK, Prokuroria Speciale nis punë sapo të kalojnë vetingun emrat e...

Struktura e Posaçme Antikorrupsion duket se do të jetë gati më parë seç pritej. Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur dje...

Hapet rruga për ndëshkimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, 6 kandidatë për ILD, mes tyre...

Ngërçi i krijuar me ngritjen e Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë duket se u zgjidh. ILD është organi që merret me hetimin...

Pasuria, figura dhe profesionalizmi “fundosin” kryegjyqtarin e Përmetit, ja problemet e konstatuara nga KPK...

Kryetari i Gjykatës së Përmetit, Pashk Gjaci rrezikon t’iu bashkohet kryegjyqtarëve të tjerë të shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Gjaci...

Çfarë po ndodh? Arta Marku shkon me urgjencë në Vlorë dhe lëshon paralajmërimin e...

Kryeprokurorja Arta Marku ka mbajtur një takim në Prokurorinë e Vlorës. Marku është shprehur se Vlora është një qytet...

Zbulohet rregullorja e KLP, kandidatët e SPAK në filtër nga amerikanët, ja si do...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë iu ka dhënë një rol të rëndësishëm ndërkombëtarëve në përzgjedhjen e anëtarëve prokurorë të Strukturës së Posaçme...

KLP hap sot garën për Prokuror të Përgjithshëm, Arta Marku kërkon mandat 7-vjeçar

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e sotme në orën 10:00 për të hapur garën për zgjedhjen e Prokurorit...

“Në krye të listës është Berisha”, avokati i Izet Hazhisë flet me emra dhe...

Është vendosur që të rihapet çështja gjyqësore për vrasjen e ish-liderit demokrat Azem Hajdari. Gjykata e Apelit ka pranuar...

Rritet ankthi në radhët e politikës, Gjykata merr vendimin për dosjen “Hajdari”

Gjykata e Apelit ka vendosur sot të pranoj kërkesën e Izet Haxhisë për të hapur dosjen “Hajdari”. Sipas Apelit, Haxhisë, i është  mohuar...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...