Gjonaj nxjerr shifrat: 3 drejtorë të larguar nga ALUIZNI, 9 pezullime në detyrë dhe...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në cilësinë e drejtueses së njësisë së Task-Forcës për të luftuar korrupsionin në administratë, ka njoftuar nga Kryeministria masat...

Basha takohet me ministrin gjerman, ja cili është fokusi i bisedës mes tyre

Në kuadër të vizitës së tij në Tiranë, ministri jashtëm gjerman Heiko Maas ka zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha. Mësohet se...

Zyrtarja e DASH për çështjet evropiane vizitë tre ditore në Tiranë, takime me krerët...

Krye Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Elisabeth Millard ka mbërritur në Shqipëri,  për një vizitë tre ditore. Lajmin e...

Rama sulmon ‘profesorët e kafeneve’: Çdo të mërkurë do dalim me emra dhe mbiemra...

Kryeministri Edi Rama do publikojë çdo zyrtarë  të ndëshkuar për sa i takon ankesave që kanë mbërritur në platformën e bashkëqeverisjes. “Nga sot dhe çdo...

“Ju mbështesim drejt BE”/ Ministri i Jashtëm gjerman: Duam reforma!

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku ka zhvillur një takim me homologun e tij, Ditmir Bushati....

Padia 3.4 mln €’, Basha e Balla do përballen në gjykatë më 10 tetor

Në 10 tetor është caktuar seanca e parë gjyqësore lidhur me padinë që deputeti i PS-së Taulant Balla bëri ndaj Lulzim Basha pas akuzave...

Rama takim me Ruçin në Kryesinë e Kuvendit, ja kush e shoqëron dhe për...

Kryeministri Edi Rama ndodhet në kryesinë e Kuvendit në një takim me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Në takim do të diskutohet për ndryshimet ligjore për...

Basha tregon kush është inspektori që kërcënoi sot deputetin e PD, ja lidhja me...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka raguar ashpër ndaj  dhunës policore siç e quan ai ndaj banorëve në bregdetin e Jalit. Sipas Bashës,...

Kuvendi bie dakort me Presidencën, pranohet dekreti për ligjin e Teatrit

Maxhoranca ka pranuar dekretin e Presidentit të Republikës në lidhje me ligjin që i hap rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar dhe ngritjes së një...

“Dua Vetting për lidhjen e tij me krimin”, Rama ironizon Bashën: Ja kush është...

Kryeministri Edi Rama ironizon përmes sarkazmës Vettingun e politikanëve sipas propozimit të kryetarit të PD Lulzim Basha. Propozimi i Bashës është që politikanët t’i bëjnë...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...