Dyshohet se mashtroi KPK, rihapet hetimi për gjyqtaren e njohur (EMRI)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit rihap hetimin për Ornela Naqellarin. Kryetarja e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor, Lezhë, kaloi pa...

Protesta e opozitës, Kreshnik Spahiu nxjerr foton dhe ngre alarmin

Ish-kryetari i “Aleancës Kuq e Zi” është një ndër zërat më kritik të kastës politike shqiptare. Ai nuk ngurron të thumbojë qeverinë...

“Gjykata Amerikane fundos Berishët!”, Taulant Balla publikon dokumentin dhe bën deklaratën ‘bombë’

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, në një postim të bërë në Facebook, ka shkruar se “Gjykata Amerikane e Distriktit...

Osman Mula: Tregu i ka përjashtuar kompozitorët, transmetohet vetëm muzikë e huaj dhe amatore

Tregu muzikor në vend ka sjellë probleme për krijuesit e muzikës. Për një pjesë të krijuesve të muzikës ky lloj tregu nuk...

“SHBA-BE shmangën skenarin për dhunë”, befason Artan Hoxha: Incidenti ishte me komandë nga lart

Gazetari investgativ Artan Hoxha i ftuar në studion e Report Tv pas protestës së opozitës u shpreh se nëse ndërkombëtarët, SHBA dhe...

PD i ‘vërsul’ Mirela Bogdanin, Rudina Hajdarit

Anëtarja e Këshillit Bashkiak Tiranë Mirela Bogdani ka kritikuar në studion e Provokacijas moslënien e mandatit nga deputetja demokrate Rudina Hajdari, pasi...

SHBA ultimatum të prerë Bashës, Berishës e Kryemadhit: Qeveria e Parlamenti legjitimë, jepuni fund...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kanë dhënë dje një tjetër goditje të fortë përfaqësuesve të opozitës. Berisha, Basha e Kryemadhi do...

PS paralajmëron: Politikanët e përfshirë në trafikun e armëve në Gërdec do të ndëshkohen,...

Partia Socialiste paralajmëroi dje hetimin dhe ndëshkimin e politikanëve dhe pushtetarëve të përfshirë në tragjedinë e Gërdecit. Ishte zëvendëskryeministri, Erjon Braçe, ai...

Raportuesi për Shqipërinë në Bundestag tjetër “shuplakë” opozitës: Djegia e mandateve dëmton demokracinë, nuk...

Çdo ditë që kalon, dëshmon se opozita shqiptare ka mbetur e vetme në betejën e saj për të rrëzuar qeverinë. Djegia e...

Lobimi i Lulzim Bashës në Uashington, zbardhen letër-porositë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Prokuroria ka thelluar hetimet për lobimet e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në prag të...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...