KQZ plan rezervë për mbarimin e kandidatëve në lista, Denar Biba: Ja si do...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pavarësisht ultimatumit të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, duket se nuk do të ndalet derisa numri...

Zbardhen skenarët e protestës, PD-LSI plan për të qëndruar 2 ditë para Kryeministrisë, klanet...

Zbardhet skenarët e protestës së opozitës sot para Kryeministrisë. Ndryshe nga herët e tjera, protesta e ditës së sotme pritet të jetë...

Rudina Hajdari mbështetet nga Gjermania: Dorëzimi i mandateve nga opozita nuk është zgjidhje, politika...

Mbas refuzimit për dorëzimin në bllok të mandateve, Rudina Hajdari ka marrë mbështetje nga ndërkombëtarët. Më herët ajo deklaroi se do të dilte me...

Berlini i pret shpresat opozitës, negociatat mund të hapen pavarësisht djegies së mandateve, Michael...

Tentativat e PD-LSI për të bllokuar hapjen e negociatave në qershor mund të rezultojnë “flluskë sapuni”. Djegia e mandateve dhe protestat e dhunshme, qëllimin...

Ngritja e SPAK, Këshilli i Prokurorisë kalon në sitë punën e prokurorëve për 5...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të intensifikojë lëvizjet për ngritje e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion ditën e martë. Në përfundim të garës së...

KLP nis procedurat për të zgjedhur kryeprokurorin, Arta Marku kërkon mandat 7 vjeçar, ja...

Pas nisjes së garës për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur punën për të zgjedhur kryeprokurorin e ri. Prej...

ILDKP nis goditjet në politikë, 6 deputetë, 1 zv/ministër dhe 1 kryetar bashkie kallëzohen...

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka kallëzuar penalisht një numër të madh zyrtarësh të lartë për fshehje pasurie. Teksa reforma...

Elton Haxhi: Kontroll llogarive të “bosëve”, informacion për paratë e dërguara jashtë vendit dhe...

Një sërë shtetesh do të shkëmbejnë një gamë të gjerë të informacionit mbi llogaritë offshore, duke përfshirë bilancet e tyre dhe të pronësisë. Në...

Bllokohet ngritja e Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë, nuk ka kandidatë, juristët japin alarmin

Ngritja e Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë është bllokuar. Pak ditë më parë Këshilli i Emërimeve në Drejtësi rihapi garën për këtë...

Dizdari i’a përplas Bashës në sy të vërtetën dhe flet me emra: Këta oligarkët...

Kompozitori Limos Dizdari, ka folur sot pa doreza në takimin që kryedemokrati Basha zhvilloi me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit. Ai është shprehur se në...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...