Ministrja Shahini nuk ndalet, rrit edhe më tepër notën mesatare (Kritere të veçanta për...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se nota mesatare për degën e Mësuesisë do të shkojë 8 ndërsa dega e Mjekësisë do të ketë...

Plas keq sherri mes Avokatit të Shtetit dhe Bashkim Finos, përplaset edhe me Ulsi...

Në mbledhjen që u zhvillua sot në Komisionin e Ligjeve, deputeti Bashkim Fino iu drejtua Avokatit të Shtetit, Artur Metani me një...

“Edi reflekto”, Rama i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Metës, fut në ‘skenë’ SHBA-BE: Ndërprit...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Ilir Metës nga Kuvendi për të gjitha deklaratat që ka bërë Presidenti ditët e fundit. Teksa Meta shprehet...

Seanca e jashtëzakonshme për të shkarkuar Metën, ja kush do jenë anëtarët e Komisionit...

Kuvendi ka nisur një seancë të posaçme plenare për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta Meta. Pas miratimit në Komisionin Parlamentar të Ligjeve, Kuvendi...

“Ka përgjegjësi për thesarin e Krrabës”, deputeti i opozitës së re i nxjerr skandalet...

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi në seancën e posaçme për shkarkimin e Presidentit të Republikës dha disa arsye pse sipas tij Ilir Meta...

Ndryshon ligji, ja si do të eliminohen emërimet nepotike në drejtësi, nuk ka më...

Kuvendi po ecën në rrugë të drejtë për amendimin e neneve të ligjeve të reformës në drejtësi të rrëzuara nga Gjykata Kushtetuese....

“Avni Rustemi po rrotullohet në varr”, numri 2 i PS i dërgon mesazh Metës:...

“Avni Rustemi po rrotullohet në varr atje ku është sepse po ia shpërdorojnë emrin njerëz që s’kanë asnjë lidhje me të.”

Doli në përgjimet e ‘Bild’/ Kërkohet shkarkimi i menjëhershëm i Damian Gjiknurit, çfarë po...

Deputeti Ralf Gjoni, pjesë e Grupit Parlamentar të Pavarur, ka kërkuar shkarkimin e Damian Gjiknurit si bashkëkryetar të Komisionit të Reformës Zgjedhore....

“Do ju sjellim cigare në burgun e Reçit”, Murrizi plas ‘bombën’: Këta 15 politikanë...

Deputeti Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Shqipërisë është shprehur se reforma në Drejtësi ishte e rreme dhe se...

‘Bëni si të virgjër Ralf’, Gjoni e lëshon keq gojën dhe shënjestron Metën, Ramën...

Deputeti Ralf Gjoni është shprehur se ironi ndaj mazhorancës që sipas tij si e virgjër kur flet për Reformën në Drejtësi.

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...