Burri këngëtar e dhunonte dhe e tradhtonte, e reja tregon dramën: Nëna më kërkonte...

Historia plot drama e një 28-vjeçareje është bërë sot pjesë e emisionit “Me zemër të hapur” në ‘News24’. E ftuar në studion e emisionit,...

Gjermania kërkon 25 mijë infermierë, ja plani i ministrit si do ti marrë nga...

Gjendje alarmi në përkujdesjen e të moshuarve në Gjermani. Sipas të dhënave të Qeverisë federale gjermane, në vend mungojnë 25 mijë infermierë për përkujdesje...

Protesta për unazën e re, ministri Gjiknuri jep njofimin e rëndësishëm për qytetarët

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri ka reaguar sërish pas protestës mbrëmjen e djeshme të banorëve të unazës së re, banesat e të...

Përshpejtohet tkurrja e popullsisë, shtesa natyrore ra me 35% në 3-mujorin e tretë, ja...

Shtesa natyrore e popullsisë për tremujorin e tretë 2018, pasqyron një rënie me 35,4 %, në krahasim me tremujorin e tretë 2017, raportoi sot...

Shqipëria, me vdekjet më të larta në Europë për shkak të diabetit

Sot është Dita Ndërkombëtare e Sëmundjes së Diabetit, sëmundje e cila vlerësohet se është shkaktari i shtatë i vdekjeve në botë. Të dhënat tregojnë...

Raporti i BERZH, ja ku renditet Shqipëria për numrin e emigrantëve në raport me...

Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve në raport me popullsinë që jeton brenda vendit,...

Nga gjeneralët tek ushtarët, shikoni me sa do të rriten pagat e ushtarakëve nga...

Duke filluar nga 1 prilli i vitit të ardhshëm, do të kenë rritje të pagave për 6.800 ushtarakë të Forcave të Armatosura. Pagat e ushtarakëve,...

Banorët që preken nga ndërtimi i Unazës së Re peticion Ramës, Veliajt dhe Metës,...

Banorët e zonës së ‘Astirit’ në Tiranë, të cilët prej ditësh po protestojnë për pronat e tyre, pasi do të shemben për ndërtimin e...

Shqiptarët “pleqtë” e Ballkanit, shikoni parashikimin e tmerrshëm për vendin tonë në hartën e...

Shqipëria po plaket me një ritëm të shpejtë. Ndonëse në fillim të viteve ’90 kishim popullsinë më të re në rajon edhe në Europë,...

Zbulohet skandali me tarifat e studentëve, ja për çfarë i shpenzojnë universitetet miliarda lekë

Sipas studimit të realizuar nga organizata studentore ‘Qëndresa Qytetare’ rezulton se të ardhurat që përfitohen nuk shpenzohen për të siguruar mjetet e nevojshme për...

ME TE LEXUARAT

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Komandoja që përgjaku ish-Bllokun, truproja personal i Elvana Gjatës

Zbulohet se efektivi i forcave komando i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e mbrëmshëm në zonën e ish-bllokut, ishte njëherazi edhe truproja...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...