Qeveria kompenson pronarët e pasurive të paluajtshme që preken nga ndërtimet e legalizuara, në...

Qeveria ka vendosur të kompensojë financiarisht të gjithë pronarët e pasurive të paluajtshme që preken nga ndërtimet e legalizuara. Ky vendim është...

Ndalimi i dypunësimit për bluzat e bardha, reagon menjëherë ministrja: Ja çfarë do ndodhë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka sqaruar projektligjin e ri për punësimin e mjekëve dhe infermierëve. Sipas MSH bëhet fjalë për...

Vendoset përfundimisht/ Kur dalin shqiptarët në pension sipas gjinisë

Legjislacioni shqiptar për moshën e daljes në pension ka pësuar ndryshime disa herë. Por sot është marrë vendimi i cili duket se...

Bojkoti tek Fakulteti Filologjik, merret vendimi për sezonin dhe vitin akademik (Dokumenti)

Pas bojkotimit të mësimit si nga ana e studentëve dhe pedagogëve, Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë ka vendosur se si do procedohet...

A ka grip derri në Shqipëri? Ministrja tregon se çfarë po ndodh

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e ftuar në emisionin “Top Talk” ka folur nëse ka apo jo grip derri në Shqipëri .“Duhen...

A ka grip derri në vendin tonë?! Deklarata e profesorit të njohur i qetëson...

Profesori i njohur Kristaq Berxholli, i cili punon në Universitetin Bujqësor të Tiranës ka deklaruar me anë të një postimi se në...

Manastirliu jep lajmin e mirë për të gjithë: Tashmë është falas!

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në Komisionin e Shëndetësisë në Kuvend, në Ditën Botërore kundër kancerit ka dhënë një...

Shqiptarët po heqin dorë nga cigarja, ulet me 7% numri i duhanpirësve nga 2008

Importi i cigareve ka rënë me ritme më të shpejta se numri i duhanpirësve përgjatë dekadës së kaluar. Pirja...

Rritjet ekstreme të çmimeve në klinikat dentare, Ministria e Shëndetësisë mban qëndrimin e prerë...

Pas nisjes së vitit  të ri, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet...

ATP: 70 ish pronarë përfitojnë kompensim financiar me kërkesë të veçantë gjatë 2016-2018, fondi...

Agjencia e Trajtimit të Pronave njoftoi dje se 70 subjekte që kanë përfituar kompensim financiar me kërkesë të veçantë gjatë periudhës 2016-2018...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...