Nis nga Lezha inspektimi për ushqimet pranë shkollave, ja porosia e ministres për AKU-në

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, vijojnë masat për mbarëvajtjen e gjithë procesit, si dhe garantimin e sigurisë për nxënësit. Ditën...

Studentet mbarojne shkollen, por nuk marrin dot kartonin e diplomes

Studentet e Juridikut ne Tirane dhe Infermierise ne Elbasan prej 6 muajsh nuk marrin kartonin e diplomës Gazetarja e emisionit investigativ “Stop” në tv Klan,...

Universiteti i Tiranës plotëson 85 për qind të kuotave, regjistrohen rreth 17 mijë maturantë

Në universitetet e vendit vijon të ketë vende vakante. Procesi i regjistrimit në 38 universitete private e publike mbyllet këtë javë, ndërkohë që do...

Rama flet me shifra: Ja sa do të rriten pagat e mësuesve, infiermierëve dhe...

Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, është shprehur se buxheti i vitit 2019 do të jetë më i madhi, ndërsa ka...

Bastet Sportive, Ahmetaj: Platformë për ata që do të mbeten të papunë

Pas interpelancës me deputetin socialist Erion Brace, Ministri i Financave, Arben Ahmetaj u ndal edhe në vendimin e qeverisë për të mos lejuar hapjen...

Edi Rama: Ligji për statusin e minatorit gati brenda nëntorit, do zgjidhim të gjitha...

Kryeministri Edi Rama deklaroi ditën e djeshme se shumë shpejt do të marrin zgjidhja të gjitha problemet e minatorëve dhe të atyre që punojnë...

Skandal/ Paguan 2 milionë lekë për një vend pune, ku nuk merr as rrogën

Artur Mejdani denoncoi në emisionin “Stop” sesi u detyrua t’i jepte 2 milionë lekë të vjetra administratores Tatjana Toska, për një vend pune shofer...

Qeveria plan për rritje pagash në 2019, administrata, mjekët, ushtarakët dhe arsimtarët kategoritë që...

Qeveria po planifikon rritje pagash vitin e ardhshëm për disa kategori, ku mund të përmendim arsimtarët, mjekët dhe ushtarakët. Lajmi u konfirmua dje nga...

Studentja nga Tirana denoncon si e ngacmoi shefi: U ndjeva krejt e pafuqishme dhe...

Një vajzë studente në Tiranë, së cilës i është ruajtur anonimiteti, thotë se për të përballuar shpenzimet e jetës në kryeqytet, pasi vinte nga...

Ligji i ri, “mbi pension” për pensionistët që punojnë, ndryshon llogaritja e kontributeve për...

Ligji për kontributet shoqërore do të ndryshojë së shpejti. Ministria e Financave ka përgatitur draftin, ku parashikohet të ndryshojë skema e kontributeve për pensionet...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...