Drafti/ Ashpërsohet ligji antiduhan, ndalohet cigarja elektronike dhe shisha në ambiente të mbyllura, “zhduket”...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vendosur të ashpërsojë ligjin antiduhan. Në relacionin e draftit të hedhur për konsultim nga ky...

Qeveria kompenson pronarët e pasurive të paluajtshme që preken nga ndërtimet e legalizuara, në...

Qeveria ka vendosur të kompensojë financiarisht të gjithë pronarët e pasurive të paluajtshme që preken nga ndërtimet e legalizuara. Ky vendim është...

Gjermania kërkon 25 mijë infermierë, ja plani i ministrit si do ti marrë nga...

Gjendje alarmi në përkujdesjen e të moshuarve në Gjermani. Sipas të dhënave të Qeverisë federale gjermane, në vend mungojnë 25 mijë infermierë për përkujdesje...

Rektorati i Tiranës: Studentët do të marrin bursë edhe për kohën që ishin në...

Studentëve të Universitetit të Tiranës duket se po iu buzëqesh fati. Në dhjetor studentët dolën në protesta masive, duke kërkuar nga qeveria...

Shqiptarët “pleqtë” e Ballkanit, shikoni parashikimin e tmerrshëm për vendin tonë në hartën e...

Shqipëria po plaket me një ritëm të shpejtë. Ndonëse në fillim të viteve ’90 kishim popullsinë më të re në rajon edhe në Europë,...

Besa Shahini jep detajet: Ja si do të kryhet verifikimi i titujve shkencorë, për...

 Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini tregoi dje detaje sesi do të bëhet verifikimi i titujve shkencorë. Kjo ishte një nga kërkesat...

Nga gjeneralët tek ushtarët, shikoni me sa do të rriten pagat e ushtarakëve nga...

Duke filluar nga 1 prilli i vitit të ardhshëm, do të kenë rritje të pagave për 6.800 ushtarakë të Forcave të Armatosura. Pagat e ushtarakëve,...

Avokati i Ronaldos: Akuzat ndaj lojtarit për t’i prishur imazhin, dokumentet janë përdorur nga...

Kristiano Ronaldo është në hall të madh. Ai akuzohet për përdhunimin e një femre në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pikërisht në qytetin e...

Qeveria plan për rritje pagash në 2019, administrata, mjekët, ushtarakët dhe arsimtarët kategoritë që...

Qeveria po planifikon rritje pagash vitin e ardhshëm për disa kategori, ku mund të përmendim arsimtarët, mjekët dhe ushtarakët. Lajmi u konfirmua dje nga...

Rama flet me shifra: Ja sa do të rriten pagat e mësuesve, infiermierëve dhe...

Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, është shprehur se buxheti i vitit 2019 do të jetë më i madhi, ndërsa ka...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...