Pa celularë në shkolla. Të gjithë jemi kuriozë si do të vihet në zbatim...

Nisja e vitit të ri shkollor vjen me një ndryshim të paralajmëruar në aspektin e  përdorimit të celularëve nga nxënësit dhe mësuesit gjatë kohës...

Siguria në shkolla, patrullim policor në 274 shkollat e Tiranës

Të hënën në kryeqytet, në 274 institucione arsimore, 9-vjeçare dhe të mesme, nis viti i ri shkollor. Policia e Tiranës thotë se ka hartuar...

Tirana, “e mbytur” në trafik. Policia kërkon të ndalen punimet në rrugë të hënën

Në kryeqytet, ditët e fundit në akset kryesore është konstatuar një trafik i rënduar i automjeteve. Shkak është bërë ndërhyrja e Bashkisë për rikonstruktimin e...

Nis nga Lezha inspektimi për ushqimet pranë shkollave, ja porosia e ministres për AKU-në

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, vijojnë masat për mbarëvajtjen e gjithë procesit, si dhe garantimin e sigurisë për nxënësit. Ditën...

Rruga e Kombit, këto janë shtresat që s’do paguajnë taksën

Në datën 17 shtator 2018 nis tarifimi në autostradën Milot-Morinë, ku invalidët e punës dhe shtresat në nevojë do të kenë zero tarifim dhe...

Ahmetaj publikon shifrat: Ish-të përndjekurve i kemi dhënë 7.9 mld lekë, do paguajmë vetëm...

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka publikuar në Komisionin e Ekonomisë shifrat për dëmshpërblimin që i kanë bërë ish-të përndjekurve. Referuar shifrave gjatë qeverisë...

Nikolla dhe Manastirliu inspektojnë shkollat në Fier/ Ultimatum drejtorëve: Shpërndani librat në kohë dhe...

Teksa 16 shkolla në Fier po mbyllen, ministrja e Arsimit dhe ajo e Shëndetësisë kanë shkuar për të inspektuar kushtet në terren. Ministrja Lindita Nikolla...

Akuzat e PD për pacientet me hemofili, reagon QSUT: Ja si qëndron e vërteta

Qendra Spitalore Universitare “Nene Tereza” ka reaguar pas akuzave të PD se 300 pacientëve me hemofili u rrezikohet jeta, pasi mungojnë ilaçet që shërbejnë...

Infermierë për Shqipërinë/ Fituesit e fazës së dytë përzgjedhin vendet e punës në Tiranë

Ministria e Shëndetësisë njofton se fituesit e fazës së dytë që konkurruan nëpërmjet portalit “Infermierë për Shqipërinë” përzgjodhën sipas renditjes së pikëve, vendet e...

Manastirliu ndihmon të moshuarin e vetmuar, realizohet me sukses ndërhyrja në sy

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka ndihmuar një 75 vjeçar të vetmuar për të kryer një ndërhyrje në sy. Operacioni është kryer...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...