Gati trajtimi financiar suplementar për 25.500 minatorë, metalurgë dhe naftëtarë, qeveria miraton pr/ligjin, ja...

Qeveria ka miratuar pak ditë më parë projektligjin për trajtimin financiar, suplementar, të punonjësve që kanë punuar në miniera, në nëntokë, të...

Çfarë po i helmon qytetarët e Bulqizës? Del përgjigjja e analizave të para për...

Në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik ka dalë rezultati i një prej analizave mikrobiologjike të ujit të pijshëm marrë në rrjetin...

Udhëtim dhe punësim në SHBA, Ambasada Amerikane jep lajmin e mirë për gjithë studentët...

Një lajm i mirë vjen këtë mëngjes nga Ambasada Amerikane për të gjithë studentët që dëshirojnë që të aplikojnë për t’u bërë...

Qeveria miraton vendimin për kartën e studentit, ja fushat ku studentët përfitojnë shërbime me...

Qeveria hodhi dje hapin final për miratimin e kartës së studentit. Gjatë mbledhjes së djeshme të qeverisë, u përcaktuan të gjitha fushat...

Zbardhet urdhri i Shahinit për pezullimin e Konit, rektori i zhytur në skandale, ja...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka zëvendësuar menjëherë Mynyr Konin në krye të Rektoratit të Universitetit të Tiranës. Gazeta ka siguruar urdhrin...

Shkarkimi i rektorit Mynyr Koni, 4 dekanët e Universitetit të Tiranës mbështesin njëzëri ministren...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka propozuar Bernard Dosti në postin e rektorit të përkohshëm të Universitetit të Tiranës, pas pezullimit të...

Pas shkarkimit të drejtoreshës nga ministrja, zbulohet emri i drejtorit të ri në spitalin...

Është konfirmuar  drejtori i ri i Spitalit Rajonal të Shkodrës, kirurgu Ardian Dajti. Dajti  u prezantua mëngjesin e sotëm...

Manastirliu me ‘dorë të fortë’, lëshon paralajmërimin e rëndë: Ata që nuk plotësojnë këto...

Gjatë prezantimit të projektligjit të ri të kujdesit shëndetësor në Komisionin e Shëndetësisë në Kuvend, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta...

Rihapen aplikimet për formularin A1 të Maturës Shtetërore, ja çfarë ka ndryshuar

Provimet e maturës po afrojnë për mijëra maturantë. Ndaj të gjithë ata maturantë të cilët nuk arritën të plotësojnë formularët e aplikimit...

Tërhiqet Universiteti Bujqësor, hapet rruga për ndërtimin e shkollës “Nënë Tereza” në Kodër Kamëz

Senati i Universitetit Bujqësor të Tiranës është tërhequr nga vendimi duke rënë  dakord që shkolla “Nënë Tereza” në Kodër-Kamëz të ndërtohet në...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...