Zbardhet pr/ligji i qeverisë, trajtim suplementar për minatorët, naftëtarët dhe metalurgjinë, përfitojnë 25.500 persona

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka hartuar një draft ligj për trajtimin financiar suplementar të punonjësve që kanë punuar në miniera nëntokë,...

Studentet mbarojne shkollen, por nuk marrin dot kartonin e diplomes

Studentet e Juridikut ne Tirane dhe Infermierise ne Elbasan prej 6 muajsh nuk marrin kartonin e diplomës Gazetarja e emisionit investigativ “Stop” në tv Klan,...

Shqipëria, ndër vendet me vdekjet më të larta nga aksidentet rrugore në Europë

Rrugët në Shqipëri vrasin më shumë se në çdo vend tjetër të Europës, së bashku me, Bosnjën dhe ish shtetet e Bashkimit...

Lindita Nikolla: Gati të tërhiqem nga vendimi për tarifimin e lëndëve të mbartura, ja...

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla deklaroi dje se qeveria është e gatshme të tërhiqet nga vendimi që studentët të paguajnë tarifë...

Raporti/ Studentët shqiptarë me shpenzimet më të larta në Europë (Kostot)

Studentët kanë pushtuar rrugët e Tiranës kundër rritjes së tarifave në Universitetit.  Edhe pse Shqipëria nuk ka shkollat dhe univeristetet më të mira të...

Studentët e Arkitekturës bojkotojnë mësimin, ja për çfarë protestojnë

Studentët e inxhinierisë kanë bojkotuar mësimin dhe po firmosin peticionin kundër tarifës për provimet që jepen me kredite. Studentët e Fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës...

Ruçi merr një vendim të rëndësishëm: Ja çfarë do të ofrojë së shpejti Kuvendi

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka deklaruar sot se Kuvendi së shpejti do të ofrojë interpretimin në gjuhën e shenjave. Në një mesazh me...

Udhëzim i ri për maturantët, ja surpriza me lëndët me zgjedhje

Një ndryshim i ri ka ndodhur këtë vit për Maturën Shtetërore.Sipas udhëzimit të ri të Ministrisë së Arsimit për Maturën Shtetërore 2018-2019, maturantët nuk...

ALUIZNI zbardhet listën e plotë/ Kush janë 107 familjet që do u prishen banesat...

ALUIZNI ka publikuar listën e 107 familjeve dhe biznesve që skualifikohen nga legalizimi në Unazën e Re dhe si rrjedhim nuk do të përfitojnë asnjë...

“Jam i paaftë'”/Shkarkohet pedagogu i njohur dhe habit me letrën e tij: Dua të...

Dr. Dardan Shehdula, shkarkohet nga Rektori i Universitetit Bujqësor, Bahri Musabelliu.Lajmin e bën me dije vetë pedagogu përmes një letre të hapur ku me...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...