Rrëfehet ‘ish-ylli’ i Barcelonës: Ata nuk më dhanë as shtëpi, flija te fusha e...

Ish-ylli i skuadrës së Barcelonës, Alex Song tregoi së fundmi për tmerrin që kaloi te skuadra ruse e Rubin Kazan. Ai tha se klubi...

Armand Dukës i soset durimi. Nis një tjetër betejë ndaj Erion Braçes, paditet në...

Debuteti socialist Erjon Braçe, njihet nga të gjithë edhe si një tifoz i flaktë i futbollit. Ai prej kohësh ka dalë hapur kundër kreut të FSHF-së, Armand...

“Bastet online”. Igli Tare dhe i vëllai në dosjen e antimafias italiane, ja kompanitë...

Ditën e djeshme qarkulloi në të gjitha mediat se duart e mafias italiane janë në tregun e basteve “online” janë shtrirë edhe në Shqipëri.Policia...

Qeveria zgjidh “qesen” për sportistët elitarë: Rroga të larta, punësim dhe shkollim të garantuar

Qeveria mori dje vendim për kriteret, mënyrën e shpërblimit dhe përfitimin e trajtimit për përgatitjen sportive të sportistëve, që përfitojnë statusin e nivelit të...

Uzuni: Dua golin e parë kuqezi, për veten, familjen dhe Shqipërinë

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Skocisë, në kuadër të ndeshjes së fundit në grupin e parë...

Aksidenti tragjik në Leister, zbulohet shkaku i rrëzimit të helikopterit

Helikopteri që u rrëzua pranë stadiumit të Leister Sitit dështoi t’i përgjigjej komandës së pedalit së pilotit në momentin që u ngrit në ajër....

Mbape del kundër “sistemit” të milionerëve: S’kam fuqi ta ndryshoj, por të ndjekim ëndrrat

Franca fitoi Kupën e Botës të vitit 2018 në kampionatin botëror të zhvilluar në Rusi verën e këtij viti, duke dominuar të gjithë kundërshtarët...

Andi Lila: Në Kombëtare po ndryshon gjenerata, duhet të presim për suksesin

 Kombëtarja do të luajë më 17 nëntor në “Loro Boriçi” të Shkodrës ndaj përfaqësueses së Skocisë, në duelin e fundit në grupin e parë...

Tronditet futbolli, ndërron jetë futbollisti i Real Madridit

Klubi spanjoll Real Madrid ka marrë një lajm tronditës. Toribio Rodriguez Mendoza,ka ndërruar jetë në moshën 14-vjeçare, pas një aksidenti të shkaktuar në autobusin...

Gruaja e Michael Schumacher thyen heshtjen për gjendjen e tij

Gruaja e Michael Schumacher ka thyer heshtjen duke folur për gjendjen e kampionit të Formula 1, i cili në Dhjetor 2013 pësoi aksident të...

ME TE LEXUARAT

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Komandoja që përgjaku ish-Bllokun, truproja personal i Elvana Gjatës

Zbulohet se efektivi i forcave komando i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e mbrëmshëm në zonën e ish-bllokut, ishte njëherazi edhe truproja...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...